Nasza-Krępa > Aktualności
Dziś jest piątek, 16 kwietnia 2021 r.
bdulogo
auropejski-fundusz
aktywna-wiosna
fundacja-js
angielski
IBM
fundacja-wspomagania-wsi

FIO

PROW

2016-09-20 Finał projektu „Zaprośmy zwierzęta do naszych ogrodów”


 

Finał projektu „Zaprośmy zwierzęta do naszych ogrodów”

Zakończyła się realizacja projektu w ramach, którego 90 osobowa grupy dzieci i młodzieży z terenu powiatu słupskiego uczestniczyła w ekologicznych warsztatach edukacyjnych z zakresu ochrony zwierząt i opieki nad nimi, promujących postawy proekologiczne oraz przedsięwzięcia związane z ochroną przyrody.
Warsztaty projektowe prowadzone były na terenie Gminy Słupsk – świetlice: Kusowo, Jezierzyce SHR, Kukowo oraz na terenie Gminy Kobylnica – świetlice: Łosino, Widzino. Lubuń.
W ramach projektu zrealizowanych zostało 6 cykli warsztatowych, podczas których przeprowadzono zajęcia tematyczne:
„Mali mieszkańcy naszych ogrodów” – zajęcia poświęcone były biologii i znaczeniu zwierząt mogących zamieszkać w naszych ogrodach,
„Przyjaciel czy wróg” – zajęcia podczas, których uczestnicy poznali inwazyjne gatunki roślin, najczęściej spotykane w naszych ogrodach, zapoznali się z technikami walki z nimi i zachowaniu środków bezpieczeństwa,
„Mały domek – wielka sprawa” – zajęcia praktyczne podczas których uczestnicy/uczestniczki warsztatów z dostępnych materiałów budowali „hotele” dla owadów zapylających.
 
Realizowany w okresie wakacyjnym projekt, cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, stanowił uatrakcyjnienie letniej oferty świetlicowej i był efektywną i ciekawą formą uzupełnienie wiedzy szkolnej. 
Najwięcej radości jednak sprawił uczestnikom wyjazd studyjny pn. „Tajemniczy ogród” czyli wycieczka do Ogrodów Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni - Ogrodów Hortulus Spectabilis w Dobrzycy podczas, której dzieci i młodzież z bliska mogły poznać rośliność rzadko spotykaną w naszych ogrodach. 
 
Realizatorem projektu było Stowarzyszenie „Nasza Krepa”.
Projekt współfinansowany był ze środków Starostwa Powiatowego w Słupsku.
 
 
 
 
 

« Powrót
© 2010 Stowarzyszenie Nasza Krępa. Projekt i wykonanie - Arkadiusz Kowalski
gmina slupsk