Nasza-Krępa > Aktualności
Dziś jest poniedziałek, 1 marca 2021 r.
bdulogo
auropejski-fundusz
aktywna-wiosna
fundacja-js
angielski
IBM
fundacja-wspomagania-wsi

FIO

PROW

2014-08-03 Świetliczanki


Najczęściej mieszkają obok nas, a żyjąc w środowiskach, w których pracują doskonale znają problemy i potrzeby mieszkańców. Mają też świadomość, że to niejednokrotnie od ich aktywności zależy aktywność lokalnego środowiska wiejskiego, dlatego podejmują różne działania aktywizujące
i integrujące, ciągle zastanawiając się, jak jeszcze pomóc, co zrobić, skąd pozyskać środki finansowe, żeby ich praca, często połączona z pasją społecznika stała sie bardziej skuteczna, bardziej atrakcyjna nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dla dorosłych.  Naprzeciw dylematom świetliczanek wyszło Stowarzyszenie „Nasza Krępa” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Słupsk.
Na podstawie doświadczeń zaczerpniętych z działalności świetlicy wiejskiej, w Krępie Słupskiej powstał projekt pn. „3 w 1 – społecznik, lider, obywatel, czyli aktywna świetliczanka”, który pozyskał dofinansowanie ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na rok 2014. W projekcie udział bierze 12 świetliczanek ze świetlic w: Bukówce, Kusowie, Redęcinie Jezierzyc Osiedle, Jezierzyc SHR, Redzikowa, Siemianic, Wiklina, Gałęzinowa, Grąsina, Swołowa i Rogawicy. Panie uczestniczyły już w warsztatach kreatywności i komunikacji społecznej, florystycznych i zielarskich. Przed nimi warsztaty dobrych praktyk, pozyskiwania środków zewnętrznych oraz wiele innych, których realizacja zapewni świetliczankom niezbędną wiedzę i kwalifikacje potrzebne w codziennej pracy na rzecz mieszkańców lokalnych środowisk wiejskich, a im samym da satysfakcję i zadowolenie oraz wesprze je i zachęci do podejmowania nowych wyzwań społecznych i obywatelskich.
Przyznana w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na rok 2014 wartość dotacji wynosi 39 510, 00 złotych, natomiast całkowita wartość projektu to 48 460, 00 złotych. Partnerami w projekcie jest Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk oraz Wydawnictwo „Szarek”.
 


« Powrót
© 2010 Stowarzyszenie Nasza Krępa. Projekt i wykonanie - Arkadiusz Kowalski
gmina slupsk