Nasza-Krępa > Aktualności
Dziś jest piątek, 16 kwietnia 2021 r.
bdulogo
auropejski-fundusz
aktywna-wiosna
fundacja-js
angielski
IBM
fundacja-wspomagania-wsi

FIO

PROW

2013-12-09 Finał projektu na śniegu


Finał projektu na śniegu
8 grudnia mieszkańcy Krępy Słupskiej wzięli udział w imprezie zorganizowanej z okazji finału projektu pn. „Przyjazna wieś – budowa 1 miejsca infrastruktury integracyjno – rekreacyjnej
w miejscowości Krępa Słupska wraz z organizacją imprezy promocyjnej” współfinansowanego ze środków Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013Oś 4 LEADER w ramach „Małych projektów”.
Była prezentacja zabawek dydaktycznych o tematyce ekologiczno-przyrodniczej, rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego oraz pieczenie kiełbasek na ognisku.
 
- To już kolejny projekt, który zrealizowaliśmy z myślą o mieszkańcach naszej miejscowości jak i turystach, których przyjeżdża do nas coraz więcej – mówi Paweł Nosal, prezes Stowarzyszenia „Nasza Krępa”. - Gry o tematyce ekologiczno-przyrodniczej, czyli leśne memo i leśne cymbały oraz wiata nad sceną to kolejne elementy, które pojawiły się na placu znajdującym się tuż przy świetlicy, a od niedawna noszącym Plac Radości. Są już m.in.  piaskownica, linarium, zjazd linowy i ścianka wspinaczkowa. Teraz pojawiły się kolejne elementy, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią to miejsce.
W ramach zrealizowanego projektu pojawiły się także: kosze na śmieci, ławeczki oraz brama powitalna. Poza tym ogłoszony i rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny pt. „Moja wieś w obiektywie”. Spośród nadesłanych prac wyłonione zostały najpiękniejsze, które będą zdobić kalendarz na przyszły rok.
Do tej pory Stowarzyszenie "Nasza Krępa" zrealizowało kilka projektów, m.in. "Wieś aktywna i przedsiębiorcza – podnoszenie kwalifikacji zawodowych mieszkańców miejscowości Krępa Słupska poprzez udział w cyklu szkoleń edukacyjnych”, „Śladami księżniczki von Krampe, czyli ścieżka spacerowo – dydaktyczna w Krępie Słupskiej” czy „Rekreacja dla smyka, czyli miejsce wypoczynkowe dla małych turystów i mieszkańców sołectwa Krępa Słupska”. Łączny koszt zrealizowanych inwestycji w ramach tzw. „małych projektów” to blisko 150 tysięcy złotych.
- Stowarzyszenie "Nasza Krępa" powstało pod koniec 2009 roku z inicjatywy mieszkańców. Tych inwestycji nie udałoby się zrealizować, gdyby nie zaangażowanie mieszkańców Krępy - dodaje Paweł Nosal, prezes stowarzyszenia. - Wszystkim nam zależy na promocji walorów turystyczno - krajobrazowych wsi oraz poprawie jakości życia jej najmłodszych mieszkańców. Efekty, które widać gołym okiem i zadowolenie przede wszystkim dzieci, dają nam siłę i motywację do dalszych działań.

Wioletta Kozłowska

 


« Powrót
© 2010 Stowarzyszenie Nasza Krępa. Projekt i wykonanie - Arkadiusz Kowalski
gmina slupsk