
Jesienny geocaching oraz „Tarlisko 2011 czyli z trocią nam po drodze".
Geocaching to gra terenowa polegająca na poszukiwaniu "skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników. Poszukiwane skarby, tzw. skrzynki to odpowiednio zabezpieczone, wodoszczelne pojemniki zawierające drobne zagadki/upominki oraz dziennik, w którym kolejni znalazcy odnotowują swoje odkrycia. Najczęściej zakłada się skrytki w atrakcyjnych turystycznie miejscach (zabytki, przyroda, historia). Skrytki mogą być różnej wielkości – od malutkich pojemniczków mniejszych od naparstka po olbrzymie skrzynie. Podstawowym wyposażeniem skrytki jest "logbook" czyli papierowy dziennik wpisów. Własnoręczne umieszczenie wpisu w logbooku jest podstawą do uznania skrytki jako znalezionej. Jest to jedna z elementarnych zasad geocachingu.
Co jakiś czas powstają nowe wariacje geocachingu poprzez połączenie z innymi formami aktywności – przykładem takim jest „Jesienny geocaching”, czyli forma gry przygodowej oparta o odszukanie w terenie miejsc/skrzynek o określonych współrzędnych geograficznych oraz rozwiązanie ukrytych w nich zagadek. Celem głównym gry/zabawy „Jesienny geocaching” jest promocja walorów historycznych, krajobrazowych oraz przyrodniczych miejscowości Krępa Słupska oraz rozwój turystyczny wsi Krępa Słupska i upowszechnianie aktywnych form rekreacji poprzez rozbudowę i uzupełnienie miejsca sprzyjającego rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi o plac zabaw, który przyczyni sie do wzrostu walorów turystycznych miejscowości, będzie promocją aktywnych form wypoczynku wśród turystów z dziećmi odwiedzających sołectwo Krępa Słupska oraz poprawi jakość życia najmłodszego pokolenia mieszkańców wsi.
„Jesienny geocaching” jest finałem projektu „Rekreacja dla smyka, czyli miejsce wypoczynkowe dla małych turystów i mieszkańców sołectwa Krępa Słupska” współfinansowanego w ramach Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Osi 4 Leader.
„Jesienny geocaching” jest imprezą towarzyszącą rajdowi „Tarlisko 2011 czyli z trocią nam po drodze". Udział w geocachingu jest bezpłatny.
Z pewnością lista pomysłów geocachingu jest jeszcze otwarta, cały czas jednak głównym trzonem zabawy jest zlokalizowanie miejsca za pomocą np. kompasu czy też nawigacji satelitarnej.
« Powrót