Nasza-Krępa > Aktualności
Dziś jest wtorek, 9 marca 2021 r.
bdulogo
auropejski-fundusz
aktywna-wiosna
fundacja-js
angielski
IBM
fundacja-wspomagania-wsi

FIO

PROW

2011-12-01 Ścieżka „Śladami Księżniczki von Krampe”
Ścieżka „Śladami Księżniczki von Krampe” najlepszą inicjatywą lokalną obszaru PDS!

Stowarzyszenie „Nasza Krępa” zrealizowało projekt uznany przez kapitułę konkursu inicjatyw lokalnych organizowanego przez Fundację PDS za najlepszą inicjatywę obszaru PDS.


Konkurs ogłoszony został w sierpniu br. przez Fundację Partnerstwo Dorzecze Słupi i trwał do końca października. Obejmował 19 gmin powiatu słupskiego, sławieńskiego, lęborskiego i bytowskiego. Założeniem organizatora było wyłonienie najciekawszej inicjatywy oddolnej oraz nagrodzenie społeczników, którzy ją zrealizowali. Wśród wielu zgłoszeń, które wpłynęły w odpowiedzi na ogłoszony konkurs za najlepszy zrealizowany projekt uznano ścieżkę spacerowo – dydaktyczną „Śladami Księżniczki von Krampe” stworzoną dzięki aktywności Stowarzyszenia „Nasza Krępa” i mieszkańców Krępy Słupskiej.
Ścieżka spacerowo – dydaktyczna powstała dzięki współfinansowaniu z Unii Europejskiej, tzw. mały projekt w ramach Programu Leader objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Autorami projektu oraz jego realizatorami było Stowarzyszenie „Nasza Krępa”, które z dumą teraz opowiada o powiązaniu ścieżki z historyczną postacią, Księżniczką Margaret von Krampe, od której imienia została nazwana. Na trasie ścieżki można spotkać drogowskazy kierujące turystów do najciekawszych przyrodniczo i historycznie miejsc w Krępie Słupskiej i okolicy. Na ścieżkę składają się nie tylko drogowskazy, ale również tablice informacyjne, czy altana przy tarlisku w Krępie. Ścieżkę tę chwalą sobie nie tylko odwiedzający miejscowość turyści, ale również mieszkańcy, przyznając ze wstydem, że nie mieli świadomości jak bogata w walory przyrodnicze i historyczne jest Krępa.
Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 25 listopada 2011 r. podczas III Finału konkursu o certyfikat marki lokalnej Zielone Serce Pomorza.
Serdecznie zapraszamy wszystkich amatorów aktywnego spędzania czasu wolnego do odwiedzenia Krępy i przejścia „Śladami Księżniczki von Krampe” poznając tę miejscowość od całkiem innej, jeszcze ciekawszej strony.


« Powrót
© 2010 Stowarzyszenie Nasza Krępa. Projekt i wykonanie - Arkadiusz Kowalski
gmina slupsk