Nasza-Krępa > Aktualności
Dziś jest środa, 15 lipca 2020 r.
bdulogo
auropejski-fundusz
aktywna-wiosna
fundacja-js
angielski
IBM
fundacja-wspomagania-wsi

FIO

PROW

2011-08-10 EKO WakacjeEko – Wakacje, czyli migawki z realizacji projektu „Pokochać wieś na nowo”
Realizowane w świetlicy wiejskiej zajęcia to inna forma aktywności nie tylko ruchowej, ale także społecznej i ekologicznej.  Realizator projektu, Stowarzyszenie „Nasza Krępa” pragnąc zapewnić grupie dzieci i młodzieży bezpieczny wypoczynek w okresie letnim przystąpiło w ramach półkolonii do realizacji projektu, którego zadaniem jest zorganizowanie cyklu warsztatów: plastycznych, fotograficznych i turystycznych inspirujących ich i beneficjentów pośrednich (mieszkańcy sołectwa) do poznania/docenienia uroków i walorów wsi i w ten sposób pogłębienie ich związku z miejscem zamieszkania oraz realizację zajęć uwrażliwiających młode pokolenia na kwestię/sposób ochrony środowiska naturalnego oraz traktowania zwierząt domowych i gospodarczych na terenie sołectwa Krępa Słupska.
W pierwszym tygodniu półkolonii zrealizowane zostały: warsztaty plastyczne i turystyczne oraz spotkanie z seniorami i pogadanka z lekarzem weterynarii. Przed grupą dzieci i młodzieży półmetek realizacji projektu czyli edukacyjna wycieczka do Poznania, które jest formą nagrody za aktywność uczestników projektu.
Projekt „Pokochać wieś na nowo” współfinansowany jest ze środków Fundacji Wspomagania Wsi w ramach programu „Pożyteczne wakacje 2011”.

  


« Powrót
© 2010 Stowarzyszenie Nasza Krępa. Projekt i wykonanie - Arkadiusz Kowalski
gmina slupsk